Rozrywka
Mundial 2010 – USA

USA to bardzo ciekawa drużyna. Od lat prezentują wysoką formę, pozwalająca im dosyć daleko zachodzić na takich imprezach – stąd pewnie ich nadzwyczaj wysokie miejsce w rankingu FIFA. Podczas mundialu w RPA, oprócz Anglii to właśnie USA było typowane do wyjścia z grupy. Okazało się, że USA nie dość, że wyszło z grupy, to jeszcze z pierwszego miejsca. USA w pierwszym meczu dosyć szczęśliwie zremisowało z Anglią. Stało się tak na wskutek fatalnej interwencji bramkarza Anglii, który po złapaniu piłki do rąk, przepuścił ją dalej aż wpadła do siatki. Po tym incydencie stracił on miejsce w składzie Anglii. Ale dosyć o Anglii. W drugim meczu USA, zremisowało 2-2 ze Słowenią. Był to bardzo emocjonujący mecz. Słowenia strzeliła pierwsze dwa gole już w pierwszej połowie i była o krok od zwycięstwa. W drugiej połowie jednak USA się zmobilizowało i zagrało bardzo dobrze. Odrobili dwa gole straty i na wskutek fatalnego błędu sędziego nie została uznana im trzecia bramka. W trzecim meczu zapewne mając w pamięci ten feralny błąd sędziego nie byli skupieni. Wydawać się mogło, że czeka ich prosty mecz z Algierią. Tymczasem męczyli się oni aż do 91 minuty, kiedy to piłkę do siatki wpakował Donovan dając USA zwycięstwo i awans. W 1/8 finału jednak nie dali już rady Ghanie, która była po prostu zespołem lepszym. W dogrywce zespół z Afryki zdobył gola i wyeliminował zespół USA. Mimo tego USA pokazało i tym turniejem, że grają dobrze i zachodzą jak na nich całkiem wysoko, chociaż zdaniem wielu stać ich nawet na półfinał. Z pewnością takie sukcesy na arenie międzynarodowej przyczynią się do wzrostu popularności tego sportu w tym kraju.